UA | EN | RU

Американське або іспанське: розбираємося в обсмажуванні кави

Слабкий ступінь обсмажування кави

Смак кави залежить від багатьох нюансів. На цей показник впливають сорт та якість зерна, умови його збору і зберігання, а також ступінь обсмажування. Про останнє і поговоримо.

 

Виділяють три ступеня обсмажування кавових зерен, вони поділяються ще на кілька видів.

 1. Слабке (світле) обсмажування (180–205 °С)

Зерна мають світло-коричневий колір, кава з них відрізняється яскраво вираженою кислинкою, тонким ароматом і багатим смаком.

 • Скандинавське (коричне) обсмажування

Температурний режим максимально м’який, зазвичай використовується для сортів арабіки, вирощених на високогір’ях Ямайки, Нікарагуа та Кенії. В процесі обсмажування зерна починають виділяти кислий аромат дріжджів, що нагадує запах хліба. Кава виходить світлою, неміцною, відмінно смакує з молоком і вершками.

 • Новоанглійське обсмажування

Зерна набувають більш темний колір, починають виділяти ефірні олії. Смак і аромат більш яскраві, але все ще не дуже виразні.

 • Американське обсмажування

Використовується для недорогих сортів. Зерна тріскаються і набувають рудого кольору. Смак і аромат ще мало виражені, а ось запах кави вже добре відчувається.

 • Міське (часткове) обсмажування

Зерна виходять з тріщинами, нерівномірно темного кольору. Аромат кави яскраво виражений, з горіховими і карамелевими нотками. Смак – з помітною кислинкою, колір – коричневий, з глянцем.

Обсмажування кави

 1. Середне (універсальне) обсмажування (210–220 °С)

Зерна виходять коричневого кольору, їх поверхня масляниста. Смак кави насичений, з легкою кислинкою. Аромат теж кислуватий, з солодкими карамелевими, а іноді навіть трав’яними відтінками.

 • Повне міське обсмажування

Зерна стають більш темними, ароматичні масла виділяються інтенсивніше. Кава міцна, смак з кислинкою і гіркуватістю, має горіхові та шоколадні нотки. Над чашкою з’являється димок з характерним кавовим ароматом.

 • Віденське обсмажування

Темно-шоколадна поверхня зерен масляниста з глянцем. Смак кави солодкуватий, без кислинки, але присутня гірчинка. Аромат характерний кавовий, багатогранний.

Сильний ступінь обсмажування кави

 1. Сильне (темне) обсмажування (240 °С)

Зазвичай використовується для обробки сортів кави з Гватемали, з Куби і деяких сортів з Бразилії. Чорний шоколад – такий колір у зерен при цьому виді обсмажування. Ефірні олії виділяються найбільш інтенсивно, створюючи яскравий і насичений аромат кави. Колір напою інтенсивно темний.

 • Французьке (турецьке) обсмажування

Зерна з великою кількістю тріщин на поверхні, дуже маслянисті. Смак – з відчутною гірчинкою, але солодкі нотки ще присутні. Кава міцна, аромат – з димними нотками.

 • Іспанське обсмажування

Колір зерен практично чорний. Поверхня зерна з глянцем, на дотик – жирна від ефірних олій, що виділилися. Смак такої кави міцний, гострий, гіркий.

Ступінь обсмажування кави

Варто окремо виділити італійське (індійське) обсмажування. Зерна обсмажують при температурі 245–250 °С, і витримати її можуть далеко не всі сорти кави. Зазвичай такій обробці піддаються зерна з Гвінеї, Колумбії, Ефіопії та Еквадору. Смак кави дуже насичений, гіркий, з димними нотками.

Всі ступені обсмажування по-своєму гарні, оскільки створюють різні смаки кави. А щоб визначити, який з них подобається саме вам, ви повинні спробувати все. Варто почати з кави в зернах Grano Dorado.

02.05.2019