UA | EN | RU

Метод плющення: унікальна технологія для корисних продуктів

Кукурудзяне зерно як золото

Наприкінці 19 століття в США придумали спосіб робити пластівці методом розплющування кукурудзяних зерен. Відтоді такий вид сухого сніданку став дуже популярним у багатьох країнах світу. І наша країна не виняток.

Трішки історії

Перші кукурудзяні пластівці були випущені на Дніпропетровському комбінаті харчових концентратів ще в 1941 році. Саме тоді мешканці країни вперше познайомилися з добродушною козою, яка була зображена на упаковці продукту.

Відтоді практично всі види пластівців на нашому підприємстві випускаються за технологією плющення. Ми досі єдині в Україні, хто використовує саме цей метод для створення улюблених багатьма дитячих ласощів. Всі інші застосовують технологію екструзії, коли пластівці виготовляються з кукурудзяного борошна, а не з цільного зерна.

Що і як ми робимо

Для виробництва наших кукурудзяних пластівців ми беремо тільки добірну, екологічно чисту сировину. Використовується кукурудза певного сорту, що забезпечує потрібний розмір зерен та їх смак.

Перший етап – дроблення зерна. Всі великі фракції використовуються для виготовлення пластівців.

Другий етап – проварювання відібраних часток.

Третій етап – сушка проварених фракцій.

Четвертий етап – плющення. Саме цей процес дозволяє надати пластівцям красиву форму.

П’ятий етап – обсмажування пластівців в печі. Причому кукурудзяні частинки обсмажуються не на листі в маслі, їх рівномірно обдає хвилею гарячого повітря.

Технологія плющення

Шостий етап – охолодження і сортування обсмажених фракцій.

Сьомий етап – покриття пластівців нагрітим солодким сиропом.

Восьмий етап – відправка в сушарку, щоб сироп застиг на кукурудзяних частинках.

Дев’ятий етап – фасування пластівців в пачки.

Етап десятий, заключний – відправка на склад, а звідти – до споживача.

Відповідно до технології, на виготовлення двох пластівців йде одне кукурудзяне зерно. Ми не вітамінізуємо свою продукцію штучно, як роблять багато інших виробників. Завдяки технології плющення в наших пластівцях зберігаються всі вітаміни, мінерали та інші корисні речовини.

Вибір – очі розбігаються

Кукурудзяні пластівці, створені методом плющення, – візитна картка підприємства. За майже 80 років виробництва ми постійно покращували наш продукт, розширювали асортимент, працювали над дизайном упаковки. Ви можете вибрати традиційні глазуровані пластівці або зі смаком:

  • меду;
  • какао;
  • арахісу;
  • звичайного, згущеного або топленого молока.

Упаковки пластівців

Ми подбали про те, аби кожен міг вибрати той обсяг пластівців, який йому потрібен. Хочете вперше спробувати наш продукт – купіть маленьку пачку, в ній всього 55 г. Плануєте розділити це задоволення з другом – візьміть 80-грамову упаковку. Пластівці на сніданок їсть вся сім’я? Вибирайте велику пачку на 200 г.

Зерна кукурудзи отримали від сонця, землі і води безліч потрібних організму речовин. Зберегти їх в пластівцях дозволяє тільки технологія плющення. Так ми отримуємо унікальний, а головне – корисний продукт.

28.11.2018