UA | EN | RU

ТОП найпоширеніших міфів про кофеїн: довіряй, але перевіряй

Світ повний чуток і часто вони абсолютно нічим не виправдані. У цій статті ми зібрали найпопулярніші міфи про кофеїн, які точно вас здивують.

Міф: кофеїн є тільки в каві.

Мабуть, це найпопулярніша помилка, яка «гуляє» в народі. Люди вважають, що кава і кофеїн — це одне і теж, але на ділі це не так.

Як насправді: кофеїн міститься у величезній кількості продуктів, а саме: в каві, чаї, шоколаді, енергетичних батончиках, кока-колі і багатьох ліках.


Міф: кофеїн не несе ніякої користі.

Існує теорія, що продукти, що містять кофеїн, абсолютно некорисні. Їх вживають просто так, щоб «розважитись».

Як насправді: існує маса досліджень, в ході яких було доведено, що систематичне вживання кофеїну продовжує життя. Єдиного пояснення немає, вчені вважають, що причина в сукупності різних факторів. Кофеїн — це потужний антиоксидант, він уповільнює розвиток запалень, захищає печінку від пошкоджень, знижує ризик розвитку діабету і багато іншого.


Міф: кофеїн сприяє зневоднюванню організму.

Кажуть, що кофеїн є потужним сечогінним засобом. Це дійсно правда, але цей факт зовсім не говорить про те, що напої з кофеїном здатні зневоднити організм.

Як насправді: кофеїн виводить ту кількість рідини, яку ви вжили і не більше.


Міф: кофеїн сприяє протрезвенію.

Деякі люди вважають, що кофеїн володіє чарівними властивостями, які моментально виводять алкоголь з організму. Це, звичайно ж, брехня.

Як насправді: кофеїн бадьорить людину, але в боротьбі з алкоголем він безсилий.


Міф: кофеїн виводить з організму кальцій.

Існує теорія, яка говорить, що кофеїн дуже згубно впливає на організм людини, постійно «вимиваючи» з нього важливий мікроелемент — кальцій. Насправді ця теорія дуже перебільшена.

Як насправді: вчені довели, що систематичне вживання кофеїну у великих дозах (750 мг на добу) з часом здатне погіршити всмоктування кальцію в кишечнику. Але справа в тому, що 750 мг кофеїну — це близько 13-15 чашок кави. Статистика свідчить, що так багато цей напій не вживають навіть у Фінляндії (а там живуть справжні кавові фанати), тому це твердження можна вважати неправдивим.


Міф: кофеїн допомагає схуднути.

Ходять чутки, що регулярне вживання кофеїну спалює жири і сприяє схудненню, проте це не зовсім так.

Як насправді: кофеїн не володіє чарівними властивостями, які «випаровують» жир з організму, але він сприяє зменшенню апетиту. Схема проста — випив чашку кави або чаю (головне, не додавати цукор) і менше їси. Таким чином дійсно можна скинути пару зайвих кілограмів.

11.08.2020